ul. Niecała 14, 32-700 Bochnia

Masaż Rosenberga

Masaż Rosenberga (face-rolfing Rosenberga, lifting twarzy wg Rosenberga, masaż tkanki łącznej wg Rosenberga, rolfing twarzy): zabieg rolfingu, opracowany przez Stanleya Rosenberga, przeznaczony jest do oddziaływania bodźcami mechanicznymi na tkankę łączną powięziową w obrębie głowy, twarzy, szyi i karku w celu przywrócenia prawidłowej struktury tkanki łącznej.

Stosuje się techniki rolfingu, akupresury i masażu łącznotkankowego. Działając na skórę, tkankę łączną, mięśnie i okostną, wpływa się na likwidację napięć w tkankach powierzchownych i głębokich i występującej asymetrii twarzo- i mózgoczaszki.

Masaż polega na delikatnym dotyku opuszkami palców punktów biologicznie aktywnych w obrębie głowy i szyi przy brzmieniu muzyki relaksacyjnej.

Podczas masowania wykorzystuje się techniki akupresury, rolfingu i masażu tkanki łącznej.

Stosowany jest w celu poprawienia ukrwienia skóry i mięśni, przepływu limfy, likwidacji napięć w układzie mięśniowo-powięziowym i przywrócenia prawidłowej wymiany tkankowej.

Pod wpływem masażu następuje odblokowanie napiętych części twarzy, głowy, karku i szyi, co wpływa na modelowanie twarzy, uelastycznienie mięśni, likwidację zmarszczek, obrzęków, worków pod oczami, asymetrii twarzy i przywrócenie zdrowego wyglądu.

Zaleca się co najmniej 6 masaży, trwających ok. 60 min., dostosowanych do indywidualnej reaktywności osoby masowanej i stanu występowania napięć.

W pierwszej kolejności likwiduje się napięcia w warstwach powierzchownych, a później w głębiej położonych. Masaż jest zalecany osobom dojrzałym, u których widoczne są zmarszczki, duże napięcie mięśni mimicznych twarzy lub zwiotczenie skóry twarzy, a u których występuje lęk przed operacją plastyczną, w ramach zabiegów rehabilitacyjnych po zabiegach operacyjnych w obrębie głowy oraz osobom żyjącym w długo trwającym stresie.