Ortezy Vasyli

ortezy_vasyliOrtezy Vasyli. Jako jeden z nielicznych gabinetów kosmetycznych w Polsce uzyskaliśmy pozwolenie na indywidualny dobór ortez Vasyli dla każdego klienta.

Nasze stopy są stworzone do chodzenia po naturalnych, miękkich powierzchniach, jak ziemia czy piasek. Powierzchnie te ułatwiają dostosowanie naturalnej osi kończyny dolnej. Niestety, nasze stopy codziennie mają kontakt z innym środowiskiem. Chodzenie i stanie na nienaturalnych, płaskich i twardych powierzchniach jak chodnik czy podłoga, zmusza nasze stopy do rotacji wewnętrznej, a ich łuki naraża na spłaszczanie (nazywamy to nadmierną pronacją).
Niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała – tak jak złe wyważenie opon może uszkodzić układ kierowniczy i zawieszenie w samochodzie. Złe ułożenie kończyny dolnej upośledza normalną funkcję kolana i biodra, tak samo jak zwiększa napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W celu eliminacji tych dolegliwości trzeba ustawić stopy i ciało w ich prawidłowej pozycji – musimy przywrócić naturalną oś kończyny dolnej.

VASYLI International poświęcił 27 lat na naukowe badania problemów związanych
z chodzeniem po nienaturalnych, twardych i płaskich powierzchniach. Rezultatem tych prac są ortezy VASYLI – unikalne, opatentowane wkładki do butów zaprojektowane przez podiatrę Philipa VASYLI, aby skorygować kończyny dolne do ich naturalnej osi.

Indywidualnie dopasowywane (modelowane termicznie) do stopy pacjenta dają mu naturalną i długotrwałą ulgę w wielu przewlekłych dolegliwościach, jak:

  • płaskostopie poprzeczne i podłużne
  • stopa płasko-koślawa
  • buniony i palce młoteczkowate
  • bóle kolan i bioder
  • odciski, modzele i zwapnienia
  • bóle śródstopia (metatarsalgia)
  • bóle łydek
  • bóle pięty
  • bóle krzyża

Mogą być także stosowane w profilaktyce, jako że amortyzują wstrząsy i odciążają wrażliwe miejsca.

Pierwsze kroki
Przyzwyczajenie się stóp do ortez VASYLI zazwyczaj trwa kilka dni. Jeśli pojawi się jakokolwiek dyskomfort, należy wyjąć je na 2-3 godz. I ponownie włożyć do obuwia. Postępować tak aż będzie się odczuwać wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *