MLECZNO-ODŻYWCZY KOKTAJL DLA KAŽDEGO TYPU SKÓRY epcja nutrikosmetyków opiera się na teori, że pożywienie ma wpływ na urodę. Właściwe odżywie- nie skóry powinno więc odbywać się zarówno od we- wnqtrz, jak i na zewnqtrz. „Zdrowa polega na dostarczaniu skórze wszystkich, niezbęd- nych dla jej dobrej kondycji składników odżywczych. Ericson Laboratoire opracowat oryginalną koncep- cję nutrikosmetyki, opartą na wykorzystaniu bio- metabolitów, pozyskanych z protein mleka. Mleko od czasów antycznych jest cenione ze względu na właściwości kosmetyczne. Sekret jego skuteczno- ści polega na unikalnym bogactwie niezbędnych składników odżywczych. Bogate w biometabolity kremy mleczne dostarczają skórze niezbędnych pro- tein, aminokwasów, witamin, minerałów (wapnia, magnezu, fosforu) i oligoelementów (cynku, miedzi, żelaza, selenu) potrzebnych do utrzymania witalno- ści komórek. Ta silna dawka elementów odźywczych stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, pobudza proces regeneracji komórek i odbudowuje wodng równowagę skóry. Viva Milk to kompletny i zrówno- ważony posiłek dla skóry, pozwalający zachować jej zdrowy i mtodzieńczy wygląd.
SKŁADNIKI AKTYWNE
LACTOLAN
Składa się z biometabolitów mleka o wysokich właściwościach odżywczych. Zawiera mlecz- ne oligopeptydy i osiem niezbędnych aminokwasów, których nie wytwarza organizm ludzki, a także sole mineralne (wapń, magnez fosfor) i oligoelementy (cynk, żelazo, selen).
BIOMETABOLITY MLECZNE
Przedrostek ,,bio” odnosi się do życia i żywności, a metabolit w tym przypadku oznacza, że białka zostały poddane przetworzeniu, aby umożliwić skórze wykorzystanie wszystkich nie- zbędnych, zawartych w tych substancjach składników.