Informacje ogólne – lek. Piotr Szeląg
Lek. med. Piotr Szeląg jest lekarzem medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. To absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy w uznanych placówkach medycznych na terenie kraju. Po ukończeniu studiów przez osiem lat był pracownikiem Oddziału Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń WSS im. Rydygiera w Krakowie.
Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę zabiegów medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, przy pomocy których pomaga pacjentom zachować młody wygląd i dobre samopoczucie. Systematycznie pogłębia też swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności, uczestnicząc w kursach i szkoleniach specjalistycznych w kraju i za granicą.
Zabiegi, w których specjalizuje się lek. P. Szeląg
Lek. med. Piotr Szeląg specjalizuje się w zabiegach medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, które zmniejszają defekty twarzy takie jak zmarszczki czy fałdy, a także hamują proces ich powstawania. Przeprowadza przede wszystkim zabiegi implantacji kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej, stosując szeroki zakres preparatów na bazie tych substancji (m.in. Surgiderm, Voluma, Juvederm, Restylane, Botox, Dysport, Azzalure).
Przy pomocy preparatów toksyny botulinowej dr Szeląg usuwa zmarszczki pionowe i poziome czoła, kurze łapki i zmarszczki palacza. Przeprowadza także korektę owalu twarzy, podnoszenie kącików ust i podnoszenie górnych warg. Przy pomocy iniekcji toksyny botulinowej dr Szeląg leczy problem nadmiernej potliwości różnych regionów ciała oraz prowadzi leczenie bólów migrenowych.
Dr Szeląg przeprowadza szeroki zakres zabiegów z wykorzystaniem preparatów kwasu hialuronowego: powiększanie i modelowanie ust, wyrównywanie wrodzonych i nabytych asymetrii ust, regenerację skóry szyi, twarzy i dekoltu, a także korektę kształtu nosa i głęboką mezoterapię. Iniekcje kwasu hialuronowego stosuje w zabiegach wypełniania fałdów i zmarszczek (m.in. fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, zmarszczki w kącikach ust), do wypełniania lokalnych ubytków tkanki podskórnej i zapadniętych blizn, a także do profilowania dolnego owalu twarzy, wypełniania zmarszczek na szyi i rewitalizacji grzbietów dłoni. Przeprowadza wolumetrię twarzy, korektę blizn pooperacyjnych i rekonstrukcję okolicy oka (wypełnianie cieni pod oczami).
artykuł tourmedica.pl